.:حسابداری بندرعباس:.- هیئت استاندارد های حسایداری مالی امریکا (FASB)

تاریخ: سه شنبه 04/04/1392 ساعت: 13:14 بازدید: 153 نویسنده: درویشی

 

هیئت استاندارد های حسایداری مالی امریکا (FASB)

از سال 1973، هیئت استاندارد های حسابداری مالی ،سازمان منصوب برای تدوین استاندارد های حسابداری و گزارشگری مالی در بخش خصوصی بوده است.

این استاندارد ها حاکم بر گزارش های مالی هستند و به طور رسمی از طرف کمیسون بورس اوراق بهادار امریکا (SEC) (خبرنامه مالی شماره 1،بخش 101 و تایید مجددآن در بیانیه خط مشی آوریل2003) و جامعه حسابداران رسمی امریکا (AICPA) (حکم 203،احکام رفتار حرفه ای،اصلاحیه 1973،1979) مورد تایید و لازم الاجرا می باشند.

کمیسیون بورس اوراق بهادار سال قدرت قانونی لازم برای تدوین استاندارد های حسابداری و گزارشگری مالی برای شرکت های سهامی عام را تحت قانون اوراق بهادار سال 1934 دارد.

در طول حیات کمیسیون مذکور ،سیاست آن این بوده است که این وظایف را به بخش خصوصی واگذار کند تا بخش خصوصی،توانایی انجام مسولیت را به نفع عموم نشان دهد.

رسالت هیئت عبارت است از تدوین و بهبود استاندارد های حسابداری و گزارشگری مالی به منظور هدایت و آموزش مردم از جمله ارائه کنندگان صورت های مالی ،حسابرسان و استفاده کنندگان اطلاعات مالی.

هیئت یاد شده در راستای نیل به رسالت خود ،کارهای زیر را انجام می دهد:

Ø      بهبود گزارشگری مالی به وسیله تمرکز بر ویژگی های اولیه مربوط بودن قابلیت اتکا و ویژگی های کیفی قابلیت مقایسه و ثبات رویه

Ø      به روز نگهداشتن استاندارد ها به منظور واکنش در برابر تغییرات در روش های فعلی مورد استفاده و تغییرات در محیط اقتصادی

Ø      در نظر گرفتن فوری هر گونه کمبود های با اهمیت در حوزه گزارشگری مالی که باید از طریق فرایند استاندارد گذاری بهبود یابد.

Ø      ارتقای همگرایی بین المللی استاندارد های حسابداری،توام با بهبود کیفیت گزارشگری مالی.

Ø      بهبود درک عمومی از ماهیت و اهداف اطلاعات موجود در گزارش های مالی.

 

هیئت استاندارد های حسابداری مالی بخشی از ساختاری می باشد که از سایر سازمان های بازرگانی و حرفه ای ؛ مستقل است.قبل از اینکه ساختار فعلی ایجاد شود؛استاندارد های حسابداری و گزارش های مالی برای اولین بار توسط کمیته رویه های حسابداری (CAP) جامعه حسابداران رسمی امریکا(AICPA)(1936-1959) وسپس هیئت اصول حسابداری (APB) (1959-1973) تدوین شد.بیانیه های هیئت پیشین به قوت خود باقی است،مگر اینکه توسط هیئت استاندارد های مالی اصلاح یا جایگزین شوند.

هیئت اصول حسابداری در سراسرعمر خودبه سبب ناتوانی در تامین رسالت و ماموریت خود مبنی براز بین بردن تفاوت در رویه های حسابداری و ارائه روش حسابداری و گزارشگری مالی همسان،همواره مورد حمله شدید قرار گرفته بود.این وضعیت ادامه داشت تا اینکه بر اساس گزارش کمیته تحقیق مبنی بر تشکیل یک ساختار مستقل جهت تدوین استاندارد در مارس 1972،در سال 1973 هیئت اصول منحل وهیئت استاندارد های حسابداری مالی شکل گرفت.موضوعات:سازمانهای بین المللی حسابداری ,

بر چسب: ,
هیئت-استاندارد-های-حسایداری-مالی-امریکا-(FASB) هیئت-استاندارد-های-حسایداری-مالی-امریکا-(FASB) هیئت-استاندارد-های-حسایداری-مالی-امریکا-(FASB) هیئت-استاندارد-های-حسایداری-مالی-امریکا-(FASB) هیئت-استاندارد-های-حسایداری-مالی-امریکا-(FASB) امتیاز : 81 دیدگاه(0)

ارسال نظر

نام شما
وب سایت
پست الکترونیک
پیام
درج شکلک
نظر خصوصی
کد امنیتی

نظرات


صفحات نظرات
1 |